Wat is de Wereldschool?
Sinds 1948 verzorgt de Wereldschool lesprogramma’s voor Nederlandstalige kinderen die in het buitenland verblijven. In 1982 besloot het Ministerie van OCW het onderwijs van de Wereldschool te subsidiëren. Een erkenning van kwaliteit!
De methodiek van de Wereldschool
De succesvolle methodiek van de Wereldschool berust op vijf pijlers, waardoor bij terugkeer in Nederland of Vlaanderen de aansluiting op het reguliere onderwijs gegarandeerd is.
1. Boeken en lesmaterialen
De Wereldschool gebruikt dezelfde soort lesboeken als de reguliere scholen in Nederland en Vlaanderen. Deze boeken volgen de kerndoelen van het basisonderwijs en de eindtermen van het voortgezet onderwijs. Voor de kinderen is het belangrijk dat ze na terugkomst herkenbare boeken tegenkomen op hun nieuwe school. Behalve een goede, verantwoorde inhoud is aansluiting op het onderwijs dus een belangrijk criterium.
2. Handleidingen en lesbrieven
De handleidingen zijn zó samengesteld dat ouders, zonder enige onderwijskundige opleiding en/of ervaring in het lesgeven, er moeiteloos mee kunnen werken. In de handleidingen zijn tips, ideeën en adviezen opgenomen om de studie zo efficiënt mogelijk te laten verlopen.
Naarmate de kinderen ouder worden gaan ze zelfstandiger werken. Om die reden zijn in het voortgezet onderwijs de handleidingen vervangen door lesbrieven. Deze lesbrieven richten zich rechtstreeks op de leerlingen. De ouders hebben dan een coachende taak.
3. Professionele begeleiding
Het huiswerk wordt gecorrigeerd door ervaren docenten van het basisonderwijs en het voorgezet onderwijs, veelal met leservaring in het buitenland. Zij corrigeren het huiswerk, bewaken de vorderingen en geven studieadviezen. In het basisonderwijs hebben de leerlingen twee jaar dezelfde docent.
4. Snelle response
Via het webbased leerlingvolgsysteem (LLVS) vindt de communicatie tussen leerling en ouder enerzijds en de corrector anderzijds plaats. In het LLVS worden de resultaten van de leerling vastgelegd. (uiteraard is dit beveiligd met een toegangscode).
5. Remedial teaching
Als het kind onverhoopt problemen ondervindt met taal, rekenen of een ander vak, dan bieden de remedial teachers van de Wereldschool extra begeleiding aan ouder en leerling.