wereldschool

Zie ook het studiereglement.

Zie ook de  leveringsvoorwaarden.

Klachtenprocedure

1 Doel en rijkweidte van de klachtenprocedure
1.1 Deze klachtenprocedure heeft als doel dat de klacht wordt geregistreerd en vervolgens correct wordt afgehandeld. Achterliggende doelstelling is dat de Wereldschool onderzoekt of klachten van dien aard in de toekomst zijn te voorkomen door procedures te wijzigen of andere maatregelen te nemen.
1.2 Een klacht over bijv. een levering, informatieverstrekking, advisering, begeleiding, bereikbaarheid of lesinhoud hoeft niet a priori d.m.v. deze klachtenprocedure afgehandeld te worden. Alleen als de klagende partij concludeert dat de Wereldschool het probleem niet binnen redelijke tijd adequaat oplost, is de klachtenprocedure van toepassing.
1.3 De Wereldschool registreert alle klachten in een geautomatiseerd relatiesysteem, ook als de klacht achteraf ongerond blijkt te zijn.
1.4 Anonieme klachten worden niet in behandeling genomen.
1.5 Klachten door een partij die de klager vertegenwoordigt worden alleen in behandeling genomen als de klagende partij door middel van een ondertekende brief aangeeft dat deze persoon hem of haar vertegenwoordigt.
1.6 De klachtenprocedure dient niet primair als evaluatie-instrument. Hiertoe krijgt iedere ouder een evaluatie-formulier toegestuurd en mag uiteraard ook op eigen initiatief de Wereldschool informeren over zijn of haar bevindingen. Uiteraard worden de klachten wel jaarlijks geëvalueerd door de Wereldschool zelf ter verbetering van de dienstverlening.
1.7 Zolang een klacht in behandeling is, dienen beide partijen zich te onthouden van juridische stappen. Als een der partijen het niet zinvol vindt de klachtenprocedure voort te zetten, dient deze de andere partij daar oververwijld en met opgave van redenen van in kennis te stellen. 
1.8 De Wereldschool kan nimmer verplicht worden royalere toezeggingen te doen dan in de  leveringsvoorwaarden zijn bepaald. 
2  Werkwijze
2.1 Is de klager, artikel 1.1 t/m 1.8 in acht nemende, van mening dat een klacht is gerechtvaardigd, dan dient de klager de klacht te richten aan de directeur van de Wereldschool, de heer E. Roelofs. De klacht dient per brief, per fax of per e-mail gestuurd te worden, opdat er geen misverstand kan ontstaan over de inhoud van de klacht.
2.2 Binnen drie werkdagen ontvangt de klager een bevestiging van het ontvangst van de klacht per e-mail, per fax of per post. Ontvangt men geen bevestiging, dan dient de klager zich ervan te vergewissen bij de directeur van de Wereldschool of de klacht is ontvangen. Dit kan ook telefonisch. Blijkt de klacht niet te zijn ontvangen, dan wordt afgesproken hoe de klacht alsnog de directeur van de Wereldschool kan bereiken. Uiteraard dient de Wereldschool daarna alsnog het ontvangst te bevestigen.
2.3

In de klacht verwoordt de klager:
-
 waarop heeft de klacht betrekking. Bijv. begeleiding, werking leerlingvolgsysteem, lesmateriaal, enz.
- wat de aard van de klacht is.
- met wie men bij de Wereldschool voor de afhandeling al contact heeft gehad (zie artikel 1.1).
- waar men bereikbaar is voor de bevestiging van ontvangst en voor een inhoudelijke reactie en/of een voorstel voor compensatie.

2.4

Binnen tien dagen geeft de Wereldschool een inhoudelijke reactie. De klager bevestigt binnen drie dagen de ontvangst van de reactie van de Wereldschool en reageert binnen tien dagen inhoudelijk. Reageert de klager niet, behoudt de Wereldschool zich het recht voor de klacht als afgehandeld te beschouwen. Reageert de klager later en kan daarbij aannemelijk maken dat eerder reageren niet mogelijk was, dan wordt de klacht verder in behandeling genomen. De door de klager ontstane vertraging kan niet in de klacht worden betrokken, noch de geleden schade vergroten.

2.5 Heeft een klant meer dan een klacht die onderling niet samenhangen, dan dient voor iedere klacht apart de procedure te worden gevolgd.
2.6 Is de klacht naar tevredenheid van de klant afgehandeld, dan bevestigt de klant dit schriftelijk of per e-mail, waarbij het voorstel van de Wereldschool als bijlage is toegevoegd.
3  Geschillen
3.1 Worden de partijen het niet eens over de afhandeling van de klacht, dan kan de klagende partij zich schriftelijk richten tot de heer drs. M. Breemhaar, door de holding KMM Groep aangesteld als bestuurder van de Wereldschool. Adres: Pascallaan 68, 8218 NJ Lelystad.
3.2 Komen de klager en de bestuurder niet tot overeenstemming, dan heeft de klager het recht voor eigen rekening en risico het geschil voor te leggen aan de rechtbank te Zwolle, conform de leveringsvoorwaarden van de Wereldschool. 
3.3 De bestuurder kan nimmer persoonlijk aansprakelijk gesteld worden voor eventueel geleden schade.
4  Slotbepaling
4.1 Tijdens de afhandeling van de klacht onthouden beide partijen of door hen geïnformeerde derden zich in deze van publiciteit.
4.2

Deze klachtenprocedure is alleen toegankelijk voor de klanten van de Wereldschool, zijnde ouders, leerlingen en de aan de ouders gelieerde organisaties.  Met deze klachtenprocedure zijn alle voorgaande klachtenprodedures vervallen.

Lelystad, september 2008

wereldschool